Informacje o prelegencie

Andrzej Jungiewicz

Absolwent klasy fortepianu prof. Józefa Stompla oraz klas kameralnych prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej i prof. Urszuli Stańczyk w Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest Profesorem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz nauczycielem dyplomowanym w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Katowicach.

Brał udział w mistrzowskich kursach pianistycznych i muzyki kameralnej, pracując pod kierunkiem m. in. Barbary Halskiej, Ryszarda Baksta, Rudolfa Buchbindera i Konrada Richtera.

Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki (1986/1987). Laureat konkursów pianistycznych na stypendia artystyczne Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1985 i 1986), Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej w Łodzi (1986) oraz Festiwalu Augustowskie Spotkania Młodych (1985) i innych.

Jako solista i kameralista występował w Polsce i za granicą w Brazylii, Czechach, Francji, Hong Kongu, Malezji, Niemczech, Pakistanie, Słowacji, Szwecji, Ukrainie.

Brał udział w wielu festiwalach, m. in. Warszawska Jesień, Festiwalu Prawykonań w Katowicach, Musica Polonica Nova we Wrocławiu, Światowych Festiwalach Kontrabasowych we Wrocławiu, Festiwalach Saksofonowych w Szczecinie, Chantarelle Festival w Gołuchowie, Sacrum Non Profanum w Trzęsaczu.  Dokonał wielu prawykonań muzyki najnowszej, nagrań dla Polskiego Radia oraz dla TVP. Zrealizował nagrania płytowe m.in. z kontrabasistką Ireną Olkiewicz: Medytacja Thais, z pianistką Gabrielą Szendzielorz: Muzyka współczesnych kompozytorów śląskich dla 2 pianistów, a także z wybitną flecistką Agatą Kielar-Długosz: Vive la Paris! oraz For You, Anne-Lill, które uzyskały przychylność europejskich krytyków muzycznych.

Andrzej Jungiewicz

Wydarzenia z udziałem Andrzej Jungiewicz:

Przekrój polskiej muzyki fletowej

Zobacz szczegóły