Informacje o prelegencie

Julia Kociuban

Uważana za jedną z czołowych pianistek swojego pokolenia, doktor sztuk muzycznych, menadżerka kultury, stypendystka Royal College of Music w Londynie. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Universität Mozarteum w Salzburgu. Jej debiutancka płyta Schumann, Chopin, Bacewicz została uznana przez krytyków za jeden z najciekawszych polskich pianistycznych debiutów fonograficznych ostatnich lat, a ostatnia płyta z koncertami fortepianowymi G. Bacewicz i A. Tansmana została nominowana do nagrody Fryderyk 2020 w kategorii album roku muzyka koncertująca.

Artystka regularnie występuje w renomowanych salach koncertowych w Europie (m.in. Herkulessaal w Monachium, Konzerthaus w Wiedniu i w Berlinie, Laeiszhalle w Hamburgu), Ameryce oraz Azji. Jako solistka koncertowała z towarzyszeniem uznanych orkiestr kameralnych i symfonicznych, w tym m.in. Wiener Symphoniker, Wiedeńskiej Orkiestry Radiowej ORF, Orkiestry Symfonicznej NDR w Hamburgu. Współpracowała z wieloma cenionymi dyrygentami, takimi jak m.in.: Howard Griffiths, Hans Graf, Nemme Järvi, Kristjan Järvi, Lahav Shani, Heribert Beissel, Aziz Shokhakimov, Ken-David Masur, Antoni Wit, Jerzy Maksymiuk, Paweł Przytocki, Marek Pijarowski. Dokonała szeregu nagrań radiowych, telewizyjnych oraz płytowych m.in. dla wytwórni Sony Classical, DUX oraz Gramola.

Prócz działalności artystycznej prowadzi działalność pedagogiczną, wykładając na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Jest także pomysłodawczynią i dyrektorem BISMA Bacewicz International Summer Music Academy.

Julia Kociuban

Wydarzenia z udziałem Julia Kociuban:

Lekcje z mistrzem. Julia Kociuban

Zobacz szczegóły