Informacje o prelegencie

Paweł Wakarecy 

Urodził się w 1987 roku w Toruniu. Z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń. Dokształcał się na kursach mistrzowskich u m. in. Bernarda Ringeissena, Ewy Pobłockiej, Jaquesa Rouviera, Dang Thai Sona, Michaiła Woskresenskiego i Nelsona Goernera.

Jest  laureatem nagród specjalnych na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy (2007) i finalistą Międzynarodowego Konkursu im. F. Chopina w Darmstadt (2009). W 2010 roku zdobył wyróżnienie oraz nagrodę specjalną dla najlepszego Polaka na XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Koncertował na wielu prestiżowych estradach Polski, jak również za granicą – w Europie i poza nią.  Jako solista współpracował z najważniejszymi zespołami orkiestrowymi w Polsce, a także z większością krajowych orkiestr filharmonicznych. Prowadzi aktywną działalność jako kameralista. Wraz z żoną Aleksandrą Soboń-Wakarecy tworzy duet fortepianowy Wakarecy Piano Duo. Współpracuje też z wiolonczelistą Marcinem Zdunikiem, występował również z Jakubem Jakowiczem, Anną Marią Staśkiewicz, Januszem Wawrowskim, Łukaszem Długoszem, Katarzyną Budnik. Regularnie koncertuje z Kwartetem Śląskim.

Ma w swoim dorobku pięć albumów CD, dwa solowe oraz trzy z muzyką kameralną.

Po obronie doktoratu w 2017 roku jako adiunkt wykłada w Katedrze Fortepianu Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Paweł Wakarecy 

Wydarzenia z udziałem Paweł Wakarecy :

Lekcje z mistrzem. Paweł Wakarecy

Zobacz szczegóły