5.00(1)

Zagraj wszystko!

Doskonalenie gry na trąbce

Sławomir Cichor, autor zbioru etiud dla dzieci i młodzieży Zagraj wszystko! Zbiór etiud na trąbkę, opowie w swoim webinarze o metodyce pracy nad warsztatem wykonawczym gry na trąbce, omówi najważniejsze zagadnienia związane z codzienną pracą z instrumentem i ćwiczeniami, opowie także o dobrych praktykach i nawykach, które pozytywnie wpłyną na dalszą grę i jakość wykonywanych utworów.

Uczestnicy dowiedzą się, jak znaleźć czas na ćwiczenie etiud i gam, a co ważniejsze – po co to robić, skoro wokół jest tyle ciekawych i pięknych kompozycji, które można grać? Bo tak jak w przypadku nauki języka potrzebne jest opanowanie pewnego zasobu słów, tak przy grze na instrumencie potrzebna jest znajomość wykonywania różnych schematów stosowanych w utworach.

Podczas swojego wykładu autor zwróci uwagę na istotę poprawnej techniki gry, w tym selektywności, która może być kluczem do sukcesu np. na konkursach. Co ważniejsze, posiłkując się swoją publikacją, zaprezentuje metody doskonalenia gry, opierające się m.in. na powtarzalności i wariacyjności. Obecne w zbiorze warianty etiud mają za zadanie umożliwić utrwalenie pewnych schematów poprzez zmianę tonacji czy artykulacji.

Publikacja Zagraj wszystko! Zbiór etiud na trąbkę ukaże się w Serii Pedagogicznej PWM będzie miała swoją premierę podczas tegorocznych Dni Edukacji Muzycznej.

 

 

Prowadzący:

Opinie studentów

5.0

Total 1 Ratings

5
1 ocena
4
0 ocena
3
0 ocena
2
0 ocena
1
0 ocena

Bardzo ciekawy wykład, dużo informacji.

online
24/11/2021
10:00 -11:30
wróć do kalendarza