17. Dni Edukacji Muzycznej w Twoim domu!

Przed nami kolejna odsłona organizowanych rokrocznie przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne Dni Edukacji Muzycznej! Cieszący się wielką popularnością kongres dla nauczycieli muzyki tym razem odbędzie się w sieci, dając pedagogom możliwość rozwoju zawodowego w zaciszu własnych „czterech ścian”. Już tej jesieni, od 12 do 16 października zapraszamy na DEM w Twoim domu!

Dni Edukacji Muzycznej

DEM to cenione przez środowisko bezpłatne kursy skierowane do nauczycieli szkół muzycznych wszystkich stopni z całej Polski: instrumentalistów, teoretyków, wokalistów, dyrygentów. Udział w DEM-ie umożliwia podniesienie kwalifikacji zawodowych, a także rozszerzenie repertuaru publikacji pedagogicznych wykorzystywanych w procesie nauczania. To także cenna pozycja w planie rozwoju zawodowego nauczyciela i doskonała okazja do wymiany doświadczeń między pedagogami. Polecamy i zapraszamy!

W bieżącej edycji rozszerzamy formułę wydarzenia: Dni Edukacji Muzycznej będą trwać aż 5 dni. Codziennie, od 12 do 16 października udostępniać będziemy dwa webinary, podczas których znakomici pedagodzy i uznani artyści będą się dzielić doświadczeniem nabytym podczas wieloletniej praktyki zawodowej. Podczas DEM-u nie zabraknie premier: zaprezentujemy najnowsze publikacje PWM oraz opowiemy o dającej ogromne możliwości edukacyjne aplikacji con.sol.la.

dem_2020

Prelegenci Dni Edukacji Muzycznej

W programie wydarzenia znalazły się wykłady z zakresu psychologii muzyki, wykonawstwa muzyki, czy metodyki czytania a vista. Zaprezentowane zostaną dwie nowości wydawnicze: Rozgrzewka skrzypka autorstwa prof. dra hab. Sławomira Tomasika – najnowszy podręcznik poświęcony technice gry na skrzypcach oraz Teoria jazzu, o której prosto zza oceanu opowie jej twórca, dr Dariusz Terefenko – wykładowca Eastmann School of Music. W ramach przygotowywanej Antologii Pieśni Patriotycznej Śpiewajmy Polskę! przedstawimy przedpremierowo opracowania sześćdziesięciu utworów na zespoły chóralne. O walorach nowego zbioru opowie ambasadorka projektu, dr hab. Agnieszka Franków-Żelazny. W gronie wykładowców znajdą się ponadto dr Danuta Gwizdalankadr hab. Monika Gardoń-Preinldr Anna Antonina NogajPiotr Sałajczyk.
Gospodarzem tegorocznych Dni Edukacji Muzycznej będzie dr hab. Grzegorz Mania – pianista i prawnik, autor poczytnej publikacji Muzyka w prawie autorskim wydanej nakładem PWM.

Podczas DEM-u zaprezentowane zostaną po raz pierwszy możliwości najnowszej aplikacji PWM o nazwie con.sol.la. To wyjątkowe narzędzie spełniać będzie rolę muzycznego trenera, stanowiąc niezbędną pomoc dydaktyczną oraz wsparcie zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

Pierwszego dnia DEM-u zapraszamy na koncert online w wykonaniu Lutosławski Quartet, który będzie transmitowany na Facebooku oraz Youtubie PWM-u. W programie znajdą się Kwartety smyczkowe Stanisława Moniuszki w opracowaniu członków zespołu, dostępne od niedawna w katalogu PWM.

DEM w Twoim domu: 12 – 16 października 2020, program

Poniedziałek – 12 października 2020

Godz. 11:00 | Jak poznawać muzykę i rozmawiać o niej? – dr Danuta Gwizdalanka
Godz. 16:00 | Codzienna rozgrzewka skrzypka a jego kondycja – prof. Sławomir Tomasik
Godz. 20:00 | Koncert online: Lutosławski Quartet

Wtorek – 13 października 2020

Godz. 11:00 | Metodyka czytania a vista – dr hab. Monika Gardoń-Preinl, dr hab. Grzegorz Mania

Godz. 16:00 | Pedagogika fortepianowa. Panel dyskusyjny – dr hab. Grzegorz Mania

Środa – 14 października 2020

Godz. 11:00 | Dobre Brzmienie Sieci – Magdalena Piotrowska, Grzegorz Pyda
Godz. 16:00 | Gramy na con.sol.li, premiera aplikacji – dr Daniel Cichy, Magdalena Piotrowska

Czwartek – 15 października 2020

Godz. 11:00 | Dlaczego warto grać muzykę z kraju Chopina? – Piotr Sałajczyk
Godz. 16:00 | Teoria jazzu w praktyce – dr Dariusz Terefenko

Piątek – 16 października 2020

Godz. 11:00 | Młodzi a pieśń patriotyczna – dr hab. Agnieszka Franków-Żelazny
Godz. 16:00 | Pomoc psychologiczno-pedagogiczna online. Jak realizować? – dr Anna Antonina Nogaj


Udział w webinarach jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Internetowe wykłady dostępne będą na platformie crowdcast.io. Zapisy trwają do 30 września i odbywają się elektronicznie na naszej stronie w zakładce Bieżąca edycja. Zapraszamy!