Powtórka z DEM-u 2020!
Dni Edukacji Muzycznej w 2020 roku przybrały nową formę – z jednego dnia stały się całym tygodniem przepełnionym wykładami, w całości przeniosły się wtedy także do sieci. Przed ogłoszeniem tegorocznej, 18. odsłony imprezy, wracamy do ubiegłorocznego harmonogramu DEM-u i udostępniamy 5 wybranych webinarów na kanale YouTube PWM.
Dni Edukacji Muzycznej od lat są stałym punktem na mapie polskich imprez edukacyjnych, stały się także ważną przestrzenią spotkań i wymiany doświadczeń dla środowiska pedagogów związanych z edukacją muzyczną. Rok 2020 stanowił dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, organizatora kongresu, spore wyzwanie, ponieważ wymagał zmiany sposobu myślenia o imprezie a także zmiany w sposobie jej realizowania. Tym samym DEM uległ rozszerzeniu, i zamiast tradycyjnego jednego dnia z edukacją muzyczną, mogliśmy zaproponować naszym odbiorcom aż 5 wypełnionych webinarami i dyskusjami dni.
Wśród zaproszonych na ubiegłoroczną edycję gości znaleźli się m.in. Danuta Gwizdalanka, Dariusz Terefenko, Piotr Sałajczyk, Sławomir Tomasik, Lutosławski Quartet, Grzegorz Mania czy Agnieszka Franków-Żelazny.
W 17. edycji Dni Edukacji Muzycznej wzięło udział 904 uczestników, którzy odtworzyli udostępnione na platformie Crowdcast webinary ponad 1440 razy. Dla wszystkich, którzy z jakiegoś powodu nie mogli uczestniczyć w ubiegłorocznym wydarzeniu lub o DEM-ie dowiedzieli się dopiero niedawno, przygotowaliśmy powtórkę z DEM-u 2020. Od 1 września co tydzień przez cały miesiąc na kanale YouTube i stronie internetowej dem.dkonto.pl pojawiać się będą kolejne ubiegłoroczne webinary.
Harmonogram publikacji prezentuje się następująco:
- 1 września | „Jak poznawać muzykę i rozmawiać o niej„”, dr Danuta Gwizdalanka
- 8 września | „Codzienna rozgrzewka skrzypka a jego kondycja”, prof. dr hab. Sławomir Tomasik
- 15 września | „Metodyka czytania a vista”, dr hab. Grzegorz Mania i dr hab. Monika Gardoń-Preinl
- 22 września | „Pomoc psychologiczno-pedagogiczna online. Jak realizować?”, dr Anna Antonina Nogaj
- 29 września | „Dlaczego warto grać muzykę z kraju Chopina?”, Piotr Sałajczyk
Wszystkie materiały zostaną udostępnione nieodpłatnie i bez rejestracji, która wymagana była podczas ubiegłorocznej odsłony imprezy i która będzie konieczna podczas zbliżającej się, 18. edycji Dni Edukacji Muzycznej.
Zapraszamy do oglądania!