Deklaracja dostępności

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.pwm.com.pl

Data publikacji serwisu internetowego: 16.09.2020
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 1.01.2025

DOSTĘPNOŚĆ CYFROWA


Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo niezgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych ze względu na:

a) brak w części filmów napisów oraz brak audiodeskrypcji dla osób z niepełnosprawnością wzroku,

b) zdjęcia i grafiki w serwisie nie posiadają alternatywnych opisów, a ich treść nie jest dostępna dla osób niewidomych oraz osób, które nie wyświetlają grafiki na urządzeniach mobilnych.

Użytkownicy korzystający wyłącznie z klawiatury mogą swobodnie poruszać się po serwisie za pomocą klawisza Tab.

Nawigacja jest też przyjazna dla osób niewidomych dzięki wzorcowym tytułom podstron, porządkującej funkcji nagłówków oraz innym udogodnieniom wprowadzonym pod kątem czytników ekranów.

W całym serwisie włączony jest tzw. fokus, czyli domyślne oznaczenie aktywnego linka czy pola formularza. Fokus przemieszcza się po wszystkich widocznych elementach aktywnych strony w logicznej kolejności. To pozwala na wygodną obsługę serwisu np. użytkownikom niepełnosprawnym ruchowo czy w znacznym stopniu niedowidzącym.

Linki prowadzące do serwisów zewnętrznych otwierają się w tym samym oknie. Dzięki temu użytkownik ma pełną kontrolę nad swoją przeglądarką.

Linki prowadzące do podstron serwisów otwierają się w tym samym oknie. Dzięki temu użytkownik ma pełną kontrolę nad swoją przeglądarką. Linki prowadzące do serwisów zewnętrznych otwierają się w osobnym oknie.

Zadbaliśmy o odpowiedni kontrast tekstu do tła. Dzięki temu materiały osadzone na stronie są czytelne także dla osób słabiej widzących.

Staramy się pisać zrozumiałe teksty oraz formatować je w sposób zgodny z zasadami dostępności (używać maksymalnie dwóch kolorów i nie stosować kapitalijek).

Powodem niedostosowania niektórych elementów jest ingerencja w grafikę strony, która powodowałaby całkowite przebudowanie modułu www.


Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Deklarację sporządzono dnia 20.09.2020 na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Deklaracja została zaktualizowana dnia
 27.03.2025

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt na e-mail: it@pwm.com.pl lub telefonicznie dzwoniąc na numer +48124227044. Tą samą drogą można:

a) zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementów,
b) wnioskować o udostępnienie informacji niedostępnej w innej alternatywnej formie,
c) zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej lub jej elementu.

Żądania lub uwagi powinno zawierać:
a) dane osoby zgłaszającej,
b) wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi,
c) wskazanie dogodnej formy kontaktu.

Każda osoba zgłaszająca potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

Skargi i odwołania

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę do organu nadzorującego, w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.

a) Organ nadzorujący: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

b) Adres: ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, 00-071 Warszawa

c) E-mail: esp@mkidn.gov.pl

d) Telefon: +48 22 42 10 100

Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Link do strony Rzecznika Praw Obywatelskich (Link: https://www.rpo.gov.pl/)

Zaplanowane są na lata 2025/2027 pracę nad modernizacją dostępności cyfrowej wszystkich stron internetowych Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które są niezgodne lub częściowo niezgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Nowe strony będą w pełni spełniać warunki dostępności cyfrowej.

DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA

Polskie Wydawnictwo Muzyczne mieści się w lokalizacjach:

Al. Krasińskiego 11a, 31-111 Kraków

1. Główne wejście do budynku: próg przed wejściem, możliwość skorzystania z dzwonka i poproszenia o pomoc, wejście do budynku od strony parkingu: brak progu, możliwość wjazdu wózka inwalidzkiego przez ręcznie otwierane dwuskrzydłowe drzwi.
2. Stanowisko Recepcji/Ochrony znajduje się po lewej stronie, zaraz przy głównym wejściu do budynku. Stanowisko obsadzone jest całodobowo.
3. W budynku znajduje się winda, między poziomem 0 a 4 piętrem. Drzwi windy otwierane są ręcznie.
4. Korytarze są szerokie, umożliwiają swobodne poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich.
5. Toaleta nie jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
6. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. Brak pętli indukcyjnej.
7. Osoby niewidome mogą poruszać się wewnątrz budynku w obecności psa przewodnika.


Ul. Wiejska 19, 00-480 Warszawa


1. Dojazd: brak możliwości skorzystania z parkingu – parking miejski płatny.

2. Wejście do budynku: brak progów i schodów, wejście od strony ulicy. Dostępny dzwonek.

3. Recepcja znajduje się na wprost po wejściu do budynku.

4. W budynku znajdują się dwie windy, między poziomem -1 a 5 piętrem.

5. Korytarze są szerokie, umożliwiają swobodne poruszanie się dla osób na wózkach.

6. Toaleta na parterze jest dostępna dla osób na wózkach.

7. Brak możliwości skorzystania z języka migowego na miejscu lub online. Brak pętli indukcyjnej.

8. Osoby niewidome mogą poruszać się wewnątrz budynku w obecności psa przewodnika.


DOSTĘPNOŚĆ INFORMACYJNO-KOMUNIKACYJNA

Al. Krasińskiego 11a, 31-111 Kraków

• Dojazd: możliwość skorzystania z parkingu od ul. Wygody (do uzgodnienia, tel. +48 124227044), dojazd komunikacją miejską: przystanki: Jubilat, Muzeum Narodowe (w rozkładzie jazdy autobusów i tramwajów poszczególnych linii wskazane są kursy realizowane przez pojazdy niskopodłogowe). Wjazd na parking: automatyczna brama otwierana przez pracownika Recepcji/Ochrony.

Ul. Wiejska 19, 00-480 Warszawa

• Dojazd: komunikacją miejską, przystanki: Pl. Trzech Krzyży, Wiejska, Wspólna, Hoża, Muzeum Narodowe (w rozkładzie jazdy autobusów i tramwajów poszczególnych linii wskazane są kursy realizowane przez pojazdy niskopodłogowe).