Dyskusja z kompozytorami na inaugurację 18. DEM-u!

Jak trudno jest pisać łatwo? Czy „duży” powinien pisać dla „małych”? Czym się kierować i o jakich potrzebach pamiętać, tworząc muzykę dla dzieci? Odpowiedzi na te pytania postarają się udzielić uczestnicy specjalnego panelu dyskusyjnego zatytułowanego Twórczość dla dzieci – jak pisać dobrze, jak rozpoznać poprawnie skonstruowane utwory?. Transmisję spotkania zorganizowanego z okazji Dnia Nauczyciela będzie można oglądać 14 października od godz. 11 na kanale PWM w serwisie YouTube.

O tym, jak tworzyć dla najmłodszych, dyskutować będą kompozytorzy: Krzysztof Meyer, Marta Mołodyńska-Wheeler, Krystyna Gowik oraz Paweł Wójtowicz, a także dr Daniel Cichy, dyrektor – redaktor naczelny PWM. Spotkanie poprowadzi Grzegorz Mania.

Panel dyskusyjny stanowi zapowiedź zbliżających się 18. Dni Edukacji Muzycznej, które odbędą się w formule online w dniach 22–26 listopada. Zapisy na wydarzenie ruszają właśnie w Dzień Nauczyciela, 14 października i potrwają do 14 listopada.

Dni Edukacji Muzycznej od wielu lat dają możliwość spotkania, wymiany doświadczeń i dyskusji pedagogów szkół muzycznych z całej Polski. Udział w DEM-ie umożliwia podniesienie kwalifikacji zawodowych, a także rozszerzenie repertuaru publikacji pedagogicznych wykorzystywanych w procesie nauczania. Na program 5-dniowego kongresu dla nauczycieli szkolnictwa muzycznego w tym roku złożą się webinary, master classes i koncerty, a wśród prelegentów znajdą się wybitni pedagodzy i znakomici artyści. Szczegóły dotyczące harmonogramu oraz zaproszonych w tym roku gości znaleźć można na stronie internetowej kongresu w zakładce DEM 2021.