Dzień Edukacji Muzycznej 2017

Ponad dwadzieścia lekcji pokazowych i wykładów prowadzonych przez najlepszych pedagogów muzycznych w Polsce, warsztaty dla dyrygentów chóralnych, zajęcia z psychologiem muzyki, a na koniec koncert w wykonaniu dzieci i młodzieży. Wszystko to miało miejsce 19 października 2017 r. podczas 14. edycji Dnia Edukacji Muzycznej organizowanego przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne we współpracy z Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie.

Dzień Edukacji Muzycznej to wydarzenie cykliczne o charakterze edukacyjnym i zasięgu ogólnopolskim przeznaczone dla nauczycieli szkół muzycznych wszystkich stopni oraz dyrygentów chórów szkolnych. Ma na celu prezentację nowatorskich metod nauczania, nowych publikacji nutowych oraz wymianę doświadczeń pedagogicznych.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię DEM 2017

Na 14. Dzień Edukacji Muzycznej złożyły się lekcje pokazowe dotyczące metodyki nauczania gry na fortepianie, skrzypcach, kontrabasie, akordeonie, flecie, klarnecie, oboju, saksofonie i fagocie, a także pracy z zespołami kameralnymi, w tym z kwartetem smyczkowym, głosem solowym z towarzyszeniem fortepianu oraz zespołem dixielandowym. Po raz kolejny zorganizowane zostały cieszące się ogromnym zainteresowaniem warsztaty dla dyrygentów chóralnych. Dodatkowo program został poszerzony o wykłady psychologa muzyki: poruszone zostały tematy wzmacniania motywacji w codziennym ćwiczeniu na instrumencie oraz strategii psychologicznego przygotowania uczniów do występów publicznych. Odbyła się także prezentacja dotycząca wykorzystywania nowoczesnych multimediów w edukacji artystycznej.

Zwieńczeniem Dnia Edukacji Muzycznej 2017 był koncert w wykonaniu uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie, a także Grodziskiego Chóru Bogorya pod dyrekcją Marcina Łukasza Mazura.