Dzień Edukacji Muzycznej 2019

19. listopada 2019 roku w gościnnych progach współorganizatora wydarzenia – Zespole Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu – odbyła się kolejna, 16. edycja Dnia Edukacji Muzycznej, w której wzięło udział ponad 300 uczestników!

Dzień Edukacji Muzycznej to cieszący się wielką popularnością kongres dedykowany nauczycielom i bibliotekarzom szkół muzycznych wszystkich stopni oraz dyrygentom chórów szkolnych z całej Polski. Celem wydarzenia jest umożliwienie podniesienia kwalifikacji zawodowych, rozszerzenie repertuaru publikacji pedagogicznych oraz integracja środowiska nauczycielskiego. Uczestnictwo w tym wydarzeniu może stanowić cenną pozycję w planie rozwoju zawodowego nauczycieli i jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń pedagogicznych.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię DEM 2019

W programie DEM-u znalazły się lekcje pokazowe z zakresu gry na fortepianie, flecie i klarnecie, akordeonie, skrzypcach, altówce, wiolonczeli oraz kontrabasie. Biorący udział w kongresie mieli również możliwość uczestniczenia w kilku warsztatach chóralnych, a także w lekcji z zakresu emisji głosu. Program 16. Dnia Edukacji Muzycznej skierowany był również do teoretyków muzyki – podczas wydarzenia odbyła się lekcja pokazowa z historii muzyki.

Wykład inauguracyjny na tegorocznym DEM-ie wygłosiła Anna Pęcherzewska-Hadrych. Prelegentka zaprezentowała publiczności projekty edukacyjne Polskiego Wydawnictwo Muzycznego. Tuż po wykładzie inauguracyjnym miało miejsce wydarzenie szczególne: wspólne śpiewanie przez wszystkich uczestników pieśni ze zbioru Śpiewajmy Polskę! Antologia 100 pieśni patriotycznych. Był to przedpremierowy pokaz fragmentu najnowszej publikacji PWM. Antologia, poszerzona o informacje o twórcach utworów, stanowi cenne uzupełnienie wydawnictw z zakresu pieśni patriotycznej i już niebawem dostępna będzie w sprzedaży.

Wydarzenie uświetnił występ Wojskowej Orkiestry z Torunia, który zainaugurował nowy, właśnie wdrażany projekt Polskiego Wydawnictwa Muzycznego pod nazwą Biblioteka Orkiestr Dętych. Orkiestra wykonała utwory Wojciecha Kilara i Piotra Flisa.

To był dzień pełen dobrych emocji, wrażeń i wymiany doświadczeń.

Dziękujemy za Państwa obecność i już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w 17. edycji  Dnia Edukacji Muzycznej!