miniDEM-y – cykl dodatkowych wydarzeń jeszcze w tym roku

Największy tegoroczny kongres dedykowany nauczycielom muzyki za nami, tymczasem nie zwalniamy tempa i już dziś zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach pod hasłem mini DEM. Z okazji jubileuszowej edycji Dni Edukacji Muzycznej, Polskie Wydawnictwo Muzyczne poszerzyło ofertę o cykl mniejszych konferencji, poświęconych nauce gry na wybranych instrumentach. Pierwsze wydarzenie odbędzie się już 15 listopada w Łodzi.

Mini DEM to niespełna 3-godzinne warsztaty stworzone z myślą o uczniach. Do udziału w nich zachęcamy również rodziców, którzy na co dzień towarzyszą młodym artystom na ścieżce ich rozwoju, a także nauczycieli, w celu poszerzenia wiedzy na temat pracy z uczniem oraz oferty edukacyjnej PWM.

Wydarzenia z cyklu mini DEM obejmą takie instrumenty jak: trąbka, kontrabas, wiolonczela i fortepian. Poprowadzą je znakomici pedagodzy i autorzy rewelacyjnych publikacji o charakterze dydaktycznym: Sławomir Cichor, Grzegorz Frankowski, Radosław Bukała i Krystyna Gowik.
Dodatkowo, podczas każdego wydarzenia przewidzieliśmy zajęcia z fizjoterapeutą – Michałem Preinlem, specjalizującym się w pracy z muzykami. Prowadzący poruszy tematykę zachowania prawidłowej postawy ciała, utrzymania swobody podczas gry, a także pokaże ćwiczenia profilaktyczne, zapobiegające przeciążeniom zawodowym w przyszłości.

Wykorzystane podczas warsztatów publikacje pedagogiczne, a także liczne nowości z katalogu PWM będzie można nabyć na stoisku handlowym dostępnym na każdym z wydarzeń.

Źródło: Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Warsztat dla uczniów klasy trąbki i innych instrumentów dętych odbędzie się już 15 listopada w Zespole Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi. Pozostałe odbędą się kolejno w poniższych miastach:

23 listopada, Mielec, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. M. Karłowicza – Grzegorz Frankowski, kontrabas
27 listopada, Myślenice, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. L. Różyckiego – Radosław Bukała, wiolonczela
12 grudnia, Bielsko-Biała, ZPSM im. Stanisława Moniuszki – Krystyna Gowik, fortepian

Każde ze spotkań rozpocznie się o godz. 16:00.
Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszego zapisu. Należy jednak pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona.

PS. Zachęcamy do śledzenia naszego wydarzenia na Facebooku, a także social mediów Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.