Nauczycielu, szukaj nut w PBM!

Polska Biblioteka Muzyczna – jedna z największych polskich bibliotek cyfrowych to projekt, który gromadzi zdigitalizowane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne zbiory nutowe. Wśród nich znajdują się nie tylko „klasyki” polskiej instrumentalistyki i wokalistyki, ale również współczesna literatura pedagogiczna wydana przez Oficynę.

PBM umożliwia swobodne przeglądanie nut w formie pdf po założeniu bezpłatnego konta. Część z nich można również pobierać na własny użytek. Jest to wygodne rozwiązanie, szczególnie, gdy chcemy zapoznać się z danym materiałem nutowym nim podejmiemy decyzję o włączeniu go do programu nauczania. Ponadto, korzystając z PBM, obok wybranych materiałów możemy w ramach konta dodawać własne notatki. Właśnie dlatego, Polska Biblioteka Muzyczna jest wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem dla pedagogów.

Co ciekawego w PBM?

Polska Biblioteka Muzyczna to nie tylko zbiory nutowe, ale również Ikonografie i… setki opracowanych haseł z Encyklopedii Muzycznej w PWM dostępnych online. To wygodne źródło wiedzy na temat postaci związanych ze światem muzyki i szeroko pojętej kultury, przyjazne użytkownikom internetu. Stanowić może zarówno wsparcie w codziennej pracy nauczycieli szkół muzycznych, jak i samych uczniów oraz studentów kierunków związanych z muzyką.

Sprawdź, co na DEM

Wszystkim, którzy chcą zajrzeć do naszej Nutoteki, przedstawiamy wybrane publikacje, jakie pojawią się podczas tegorocznej, 20. Edycji DEM. Wśród nich znajdują się kompozycje takich autorów jak Grażyna Bacewicz, Józef Świder czy Marta Mołodyńska-Wheeler:

Skrzypce:

Wiolonczela:

Fortepian:

Zachęcamy do bezpłatnej rejestracji na polskabibliotekamuzyczna.pl!