con.sol.la – nowa aplikacja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Chcesz częściej ćwiczyć swój repertuar z akompaniamentem? Chcesz nagrywać swoje postępy w ćwiczeniu? Chcesz pochwalić się swoimi umiejętnościami przed najbliższymi? Użyj aplikacji con.sol.la.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne z dumą prezentuje swoje najnowsze przedsięwzięcie. con.sol.la to muzyczny trener, asystent i akompaniator w jednym.

To aplikacja, dzięki której możesz:
• ćwiczyć swoją partię utworu wraz z nagranym akompaniamentem
• nagrać swoją interpretację utworu
• odsłuchać pełną wersję utworu

con.sol.la to kolekcja utworów na dwa i więcej instrumentów, których wszystkie linie melodyczne zostały nagrane jako osobne ścieżki dźwiękowe. Dzięki aplikacji możesz wykonywać dowolną linię melodyczną do nagranego akompaniamentu lub nagrać swój akompaniament do dostępnej linii melodycznej.

Aplikacja gromadzi utwory o różnym stopniu trudności, znajdujące się w katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Prosta obsługa i czytelny interfejs pozwalają na korzystanie z niej nawet kilkulatkom. con.sol.la nie jest jednak zarezerwowana wyłącznie dla najmłodszych – wręcz przeciwnie: jest wyjątkowym narzędziem do pracy dla muzyków na różnym poziomie zaawansowania. Lista dostępnych utworów jest sukcesywnie poszerzana o utwory na różne kombinacje instrumentów oraz zespoły, a także o tytuły znane z muzyki popularnej. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!

75 utworów na 75 lat PWM

W jubileuszowym roku 75-lecia Oficyny, pierwsza odsłona projektu daje dostęp do 75 znanych utworów edukacyjnych na instrument solo z akompaniamentem, bądź na dwa fortepiany. Nagrania zostały zrealizowane w ramach partnerskiego projektu Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kameralistów – Oddziału w Krakowie „Dziecięca kameralistyka online i w domu”. Dla każdego utworu-duetu powstały nagrania poszczególnych partii, przygotowane w dwóch wersjach tempa: wolniejszym – do ćwiczenia oraz w tempie docelowym. Umożliwi to grę zespołową uczniom na różnym poziomie zaawansowania oraz zachęci do gry muzyków-amatorów. Wśród proponowanych tytułów znajdują się utwory najważniejszych współczesnych kompozytorów: Hanny Kulenty, Grażyny Bacewicz, Janiny Garści, Romualda Twardowskiego i wielu innych. Wkrótce dostępne będą także kolędy, transkrypcje najpiękniejszych utworów Fryderyka Chopina oraz kameralistyka sygnowana nazwiskami Józefa Elsnera, Franciszka Lessela, Władysława Żeleńskiego, Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego, czy Apolinarego Kątskiego.

Każdy tytuł posiada w aplikacji specjalną kartę informacyjną, zawierającą najważniejsze informacje o utworze i kompozytorze. Aplikacji można używać na tabletach oraz smartfonach. Jest dostępna do pobrania w App Store i Google Play.

Jak i kiedy korzystać z con.sol.li?

Premiera aplikacji została zaplanowana na 14 października. Dyrektor – redaktor naczelny PWM Daniel Cichy przedstawi założenia projektu oraz – w prezentacji z edukatorką i realizatorką dźwięku, Magdaleną Piotrowską – przedstawi funkcje con.sol.li podczas webinaru w ramach Dni Edukacji Muzycznej.

Już teraz zachęcamy do zapoznania się z filmem instruktażowym.

con.sol.la – ćwiczenie jeszcze nigdy nie było tak proste! Graj, nagrywaj i miksuj muzykę!

Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu Dziedzictwo Muzyki Polskiej.

Nagrania Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kameralistów – Oddziału w Krakowie „Dziecięca kameralistyka online i w domu” zostały zrealizowane w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”.