19. Dzień Edukacji Muzycznej – tym razem w formie spotkania na żywo, w Warszawie

16 prelegentów, 13 praktycznych lekcji warsztatowych, 5 wykładów, 5 utworów w programie koncertu – to wszystko 24 listopada w siedzibie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie. Zapisy na wydarzenie już otwarte!

Po dwóch edycjach DEM-u online popularny kongres powraca do formuły bezpośredniego spotkania nauczycieli. Uczestnictwo w dniu pełnym inspirujących spotkań i wymiany doświadczeń między pedagogami szkół muzycznych z całej Polski to okazja do podniesienia kwalifikacji zawodowych, poznania najnowszych publikacji i metod kształcenia adeptów sztuki muzycznej oraz zdobycia certyfikatu.

Budynek przy ul. Rakowieckiej 21 w Warszawie, znany również jako „Nowa Miodowa”, odwiedzą najwięksi profesjonaliści w swojej dziedzinie. W tym roku zaplanowanych zostało 6 warsztatowych bloków tematycznych, a także cykl wykładów, które poruszą istotne problemy, z jakimi zmagają się zarówno pedagodzy, jak i uczniowie (m.in. przeciążenia, motywacja czy stres).

Dni Edukacji Muzycznej to wydarzenie dające przestrzeń do wymiany spostrzeżeń, twórczych rozmów i inspiracji. Od lat gości nauczycieli z różnym doświadczeniem i na różnych etapach pedagogicznej kariery. Do uczestnictwa w tegorocznej edycji szczególnie zachęcamy nauczycieli szkół muzycznych I stopnia.

Wśród prowadzących warsztaty znajdą się m.in. Krystyna Gowik (początkowe nauczanie gry na fortepianie) oraz Marta Mołodyńska-Wheeler i Grzegorz Mania (wsparcie dla początkujących duetów fortepianowych). W ramach nowego bloku zajęć dydaktycznych poświęconych zagadnieniom szeroko pojętego śpiewu pojawią się Marcin Wawruk i Anna Bednarska. Nowością podczas 19. DEM będą również zajęcia przeznaczone dla harfistów, które poprowadzi Agnieszka Grela-Fedkowicz.

Zajęcia teoretyczne poprowadzą m.in. Anna Antonina Nogaj, psycholożka muzyki, pomysłodawczyni i redaktor Zeszytów Psychologiczno-Pedagogicznych Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie wydawanych w latach 2013-2017 oraz Agnieszka Draus – profesor Akademii Muzycznej im. Pendereckiego w Krakowie.

W programie DEM przewidziany jest również koncert – tym razem, w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej ZPSM Nr 1 w Warszawie pod batutą Zofii Kiniorskiej. W Sali Koncertowej „Nowej Miodowej” zabrzmią tematy filmowe (Michał Lorenc – Wszystkie pieniądze świataTaniec Eleny z Bandyty, Wojciech Kilar – Walc z Ziemi Obiecanej), jak również części ze suity do baletu Złota Kaczka Jana Maklakiewicza i Suita „Wlazł kotek na płotek” Henryka Czyża. Wszystkie wykonywane utwory pochodzą z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Udział w wydarzeniach Dni Edukacji Muzycznej jest bezpłatny, jednak wymaga wcześniejszej rejestracji.
Pełny program wydarzenia oraz listę biorących w nim udział prelegentów można znaleźć w zakładce PROGRAM. Liczba miejsc ograniczona.

Zachęcamy także do śledzenia wydarzenia na naszym Facebooku!


Organizatorzy: Polskie Wydawnictwo Muzyczne,  Zespół Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie
Partnerzy wydarzenia: Centrum Edukacji ArtystycznejRuch Muzyczny
Patroni medialni: POLMICSkrzypcomania.pl