Pomoc psychologiczno-pedagogiczna online. Jak realizować?
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w placówkach muzycznych – czy rzeczywiście postrzegamy to zagadnienie prawidłowo? Jak reagować odpowiednio? Na te i inne pytania odpowiadała Anna Antonina Nogaj w ramach webinaru, który premierowo dostępny był dla uczestników 17. edycji Dni Edukacji Muzycznej.
Wykład poświęcony pomocy psychologiczno-pedagogicznej w tamtym roku zamykał DEM. Rok później nie stracił na ważności, a w związku z tym, że wciąż mierzymy się z rzeczywistością peandemiczną, zagadnienie to wydaje się być jeszcze bardziej aktualne. Zapraszamy do oglądania!
Kim jest nasza prelegentka?
Dr Anna Antonina Nogaj to psycholog i skrzypaczka. Specjalizuje się w psychologii muzyki, pracuje na stanowisku adiunkta na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Jest st. wizytatorem ds. poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego w Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, współpracuje także z Państwowym Zespołem Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy, gdzie opiekuje się Klasą Talentów oraz prowadzi szeroko zakrojoną działalność pomocową w środowisku artystycznym (www.psychologdlamuzyka.pl). Jest autorką niemal 50 artykułów naukowych i popularno-naukowych z zakresu psychologii muzyki i psychologii kształcenia muzycznego. Redaguje książki oraz współpracuje z redakcjami czasopism branżowych.
Ma na swoim koncie wystąpienia na licznych międzynarodowych konferencjach naukowych a także w internecie – w ramach programu TEDx. Jako skrzypaczka gra regularnie w Zespole Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, w którym pełni funkcję wiceprezesa. Za swoją działalność artystyczną została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP.