Informacje o prelegencie

Agata Szymczewska

Laureatka London Music Masters, zdobywczyni Paszportu „Polityki”, Nagrody TVP Kultura w  kategorii Muzyka Poważna oraz 4 Fryderyków. W swoim dorobku fonograficznym posiada kilkanaście płyt CD i DVD wydanych  m. in przez Deutsche Grammophon, Sony Music, Decca, Hyperion Records, SWR Music, Universal Music i CD Accord.

Jest absolwentką Hochschule fur Musik  und Theater w Hannoverze w  klasie prof.  Krzysztofa  Węgrzyna oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Bartosza Bryły. Obecnie jest profesorem klasy skrzypiec Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Gra na skrzypcach Nicolo Gagliano (1755) użyczonych dzięki uprzejmości Anne-Sophie Mutter.

Występowała w słynnych salach koncertowych, m.in. w Nowojorskiej Carnegie Hall, Chicago Symphony Hall, Kennedy Center w Waszyngtonie, Wigmore Hall  w Londynie, Théatre des Champs-Élysées w Paryżu, Concertgebouw w Amsterdamie, Palau de la Musica w Barcelonie, w Filharmonii Berlińskiej, Sala Sao Paulo w Brazylii, Seoul Arts Center w Korei a także w Chinach, Japonii, na Tajwanie, w Kanadzie, Chile, Kolumbii oraz Izraelu.

Regularnie występuje u boku Anne-Sophie Mutter, wraz z zespołem Mutters Virtuosi odbywa   tournee w najbardziej prestiżowych salach koncertowych i festiwalach muzycznych na czterech kontynentach. Zajmuje się także kameralistyką – koncertowała z wieloma wybitnymi artystami, takimi jak Krystian Zimermann, Martha Argerich, Igor Levit,  Gidon Kremer, Maxim Vengerov, Mischa Maisky i Yuri Bashmet.

Od  2014  roku  Agata  Szymczewska  jest  prymariuszką renomowanego Karol Szymanowski Quartet, który od ponad dwudziestu lat należy do ekskluzywnego grona najlepszych kwartetów smyczkowych na świecie.

Agata Szymczewska

Wydarzenia z udziałem Agata Szymczewska:

AGATA SZYMCZEWSKA II
skrzypce

Zobacz szczegóły

AGATA SZYMCZEWSKA
skrzypce

Zobacz szczegóły