Informacje o prelegencie

HARFA
Agnieszka Grela-Fedkowicz

Harfistka, kompozytor, pedagog.

Uhonorowana odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pomysłodawczyni i dyrektor artystyczny Festiwalu Dni Harfy w Krakowie, jedynego Festiwalu w Małopolsce w całości dedykowanemu harfie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nagradzana kilkukrotnie za swoje osiągnięcia pedagogiczne przez prezydenta Miasta Krakowa. Jej kompozycja „Reminiscencje” na skrzypce i harfę została nagrodzona podczas Międzynarodowego Konkursu Duetów z Harfą w Cieszynie w 2019 r.

Jej szerokie zainteresowania muzyczne zaowocowały współpracą z Czesławem Mozilem, grupą Osjan oraz O.S.T.R., z którym nagrany album MTV Unplugged otrzymał status złotej płyty. Od 2016 r. wraz z perkusistą Wojciechem Fedkowiczem współtworzy zespół Fedkowicz Duo – ich debiutancki album „Imaginary Space” z autorską muzyką  został wydany w 2018 r. Zespół był zapraszany na liczne festiwale, m.in.: XIII Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny „Źródła i inspiracje” w Krakowie, Festiwal „Wolności Twórczej” w Rzeszowie, Festiwal Terra Artis w Lanckoronie, Ambient Festival w Gorlicach czy słynne krakowskie „Wianki”.

Agnieszka Grela – Fedkowicz ukończyła z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej w Krakowie, a następnie studia podyplomowe w klasie harfy prof. Helgi Storck na Akademii Muzycznej w Katowicach. Swoje umiejętności doskonaliła podczas licznych kursów mistrzowskich. Obecnie jest nauczycielem dyplomowanym w Szkole Muzycznej I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie. Jej uczniowie osiągają znaczące sukcesy podczas konkursów krajowych i zagranicznych, a także są stypendystami Małopolskiej Fundacji Stypendialnej „Sapere Auso”, programu stypendialnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” oraz Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

HARFA <br>Agnieszka Grela-Fedkowicz</br>

Wydarzenia z udziałem HARFA
Agnieszka Grela-Fedkowicz

Agnieszka Grela-Fedkowicz
harfa

Zobacz szczegóły