Informacje o prelegencie

KLARNET
Katarzyna Marczak

Klarnecistka, teoretyczka muzyki, autorka książek, tłumaczka. Ukończyła Wydział Instrumentalny Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie klarnetu, w roku 1998 uzyskała na tej uczelni drugi dyplom, w klasie teorii Wydziału Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki. W 2009 roku otrzymała doktorat z klarnetu na University of British Columbia w Vancouver (Kanada).

W latach 2008/2009 była rezydentką w Banff Centre for the Arts w Albercie (Kanada), jako uczestniczka programów Fall and Winter Creative Residencies. Podczas tych programów pracowała intensywnie nad repertuarem kameralnym, występując oraz nagrywając projekty kameralne wspólnie z wykładowcami i innymi uczestnikami programów, oraz przygotowując wykonanie kolejnego utworu Karlheinza Stockhausena, KLEINE HARLEKIN.

Jest autorką artykułów o tematyce muzyczno-publicystycznej w czasopismach i książeczkach CD oraz książek: „Intencja MW2. W świecie muzycznej awangardy”,  Eugenia Umińska – dama wiolinistyki we wspomnieniach Kai Danczowskiej” oraz „Kaja. Biografia Kai Danczowskiej”.

Katarzyna Marczak jest nauczycielką klarnetu i teorii. Pracuje obecnie w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie, gdzie prowadzi zajęcia z klarnetu i zespoły kameralne na wszystkich poziomach nauczania (podstawowy i średni, OSM i PSM).

 

KLARNET<br>Katarzyna Marczak</br>

Wydarzenia z udziałem KLARNET
Katarzyna Marczak

Katarzyna Marczak
klarnet

Zobacz szczegóły