Informacje o prelegencie

Marcin Wawruk

Chórmistrz, aranżer i kompozytor. Profesor sztuk muzycznych – wykłada na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Założyciel i szef artystyczny zespołu wokalnego „ProForma”, z którym od dwudziestu kilku lat koncertuje i nagrywa projekty muzyczne o różnorodnej stylistyce.

Bilans 35-lecia jego pracy artystycznej obejmuje przeszło 700 koncertów chóralnych i wokalno-instrumentalnych, przeszło 200 opracowań chóralnych, kilkadziesiąt piosenek, kompozycje chóralne, a także muzykę pisaną dla radia, telewizji, filmu i teatru. Brał udział w licznych projektach fonograficznych jako producent muzyczny, autor, aranżer, dyrygent i wykonawca.

Współpracował z wieloma gwiazdami polskiej i światowej estrady (m. in. Bobby McFerrin, Roger Treece, Katie Melua, Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Stanisław Soyka, Marek Bałata, Krzesimir Dębski, Adam Sztaba). Od lat udziela się jako wykładowca warsztatów muzycznych i seminariów dyrygenckich oraz jako juror krajowych i międzynarodowych konkursów chóralnych. Współpracuje także z Polskim Wydawnictwem Muzycznym i Narodowym Forum Muzyki w zakresie tworzenia nowego repertuaru chóralnego dla dzieci i młodzieży oraz szkolenia dyrygentów w ramach programu “Akademia Chóralna”.

Otrzymał honorową odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej (2006) oraz szereg innych branżowych wyróżnień.

Marcin Wawruk

Wydarzenia z udziałem Marcin Wawruk

EMISJA GŁOSU DLA NAUCZYCIELI
Marcin Wawruk

Zobacz szczegóły