Informacje o prelegencie

Stanisław Rzepiela

Kompozytor, dyrygent, aranżer, artysta sceniczny. Autor muzyki autonomicznej (symfonicznej, kameralnej, wokalnej, wokalno-instrumentalnej) oraz użytkowej (teatralnej i filmowej), prezentowanej na licznych festiwalach w kraju i za granicą. Laureat wielu nagród, w tym: I nagrody na V Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Bruno Maderny we Lwowie (2021), II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim Patri Patriae (2014, 2018)Dyplomu Złotego na II Międzynarodowym Konkursie “Muzyczne Orły” za wybitne osiągnięcie artystyczne w dziedzinie kompozycji (2022), czy wyróżnienia na III Ogólnopolskim Konkursie Studentów Dyrygentury im. Adama Kopycińskiego (2020). W r. 2017 otrzymał Stypendium Twórcze Miasta Krakowa.

Jako dyrygent współpracuje z Filharmonią Krakowską; prowadzi również Chór Kameralny Auxilium. Od początku 2021 r. należy do zespołu Chóru Polskiego Radia, gdzie pełni również funkcję asystenta Dyrektor Artystycznej.

Od 2008 r. współpracuje z krakowskim Teatrem Loch Camelot jako kompozytor, instrumentalista i wykonawca. Z wykształcenia skrzypek, z powołania pianista i wokalista. Swoim doświadczeniem zawodowym dzieli się w pracy dydaktycznej. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie na kierunkach kompozycja i dyrygentura.

Stanisław Rzepiela

Wydarzenia z udziałem Stanisław Rzepiela:

STANISŁAW RZEPIELA
Głos

Zobacz szczegóły