Informacje o prelegencie

Adam Krzeszowiec

Wszechstronny artysta łączący wiele aktywności związanych z wykonawstwem wiolonczelowym. Występuje jako solista, kameralista oraz koncertmistrz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

W 2011 roku ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Pawła Głombika. Studiował również w Hochschule für Musik und Tanz w Kolonii pod kierunkiem prof. Fransa Helmersona oraz w Chapelle Musicale Reine Elisabeth w Brukseli pod kierunkiem Gary Hoffmana.

Jest laureatem międzynarodowych konkursów wiolonczelowych w Londynie, Paryżu, Hradec, Warszawie, Katowicach, Dąbrowie Górniczej. Występował jako solista i kameralista w największych salach Europy, takich jak Wigmore Hall w Londynie, Victoria Hall w Genewie, Salle Gaveau w Paryżu czy Sali im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie.

Od 2010 roku tworzy duet z pianistką Anną Krzeszowiec, a ponadto od 2011 roku jest członkiem Polish Cello Quartet, z którym regularnie koncertuje i corocznie organizuje Międzynarodową Akademię Wiolonczelową w Nysie. Jego nagrania, zarówno solowe jak i kameralne, były wielokrotnie nominowane do prestiżowej nagrody fonograficznej „Fryderyki”.

Jest pomysłodawcą i organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Wiolonczelowego, odbywającego się cyklicznie w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

Adam Krzeszowiec

Wydarzenia z udziałem Adam Krzeszowiec:

ADAM KRZESZOWIEC
Wiolonczela

Zobacz szczegóły

ADAM KRZESZOWIEC
Wiolonczela

Zobacz szczegóły